Historie klientów

TERMOIZOLACJA – OBECNOŚĆ KUNY

Historia naszego klienta
p. Dawid

Zgłosił się do Nas p. Dawid, abyśmy przeprowadzili go przez proces bezpiecznego zakupu domu.

Podczas przeprowadzania badania termowizyjnego nasi inżynierowie zauważyli mostki termiczne na poszczególnych połaciach ścian poddasza.

Widoczne odchody oraz dziura w poszyciu dachowym potwierdziły obecność kuny domowej w opiniowanym domu.

Co zrobiliśmy? - nasza rola

P. Dawid został uświadomiony, że koszty naprawy wykrytej wady wahają się pomiędzy 40 tys., a 50 tys. zł.

Warto zaznaczyć, iż po wynegocjowaniu ceny doszło do transakcji kupna domu. Obecność kuny na opiniowanych przez nas domach to częste zjawisko. Można przyjąć, iż co szósty dom posiada lub posiadał tego nieproszonego gościa.

OPADAJĄCA POSADZKA

Historia naszego klienta
p. Kinga

Naszą usługę wybrała p. Kinga, abyśmy pomogli jej w zakupie wymarzonego domu.

Podczas audytu technicznego, a konkretnie badania profesjonalnym laserem krzyżowym poziomu podłóg, nasi inżynierowie zaobserwowali znaczne różnice poziomów posadzek. Osiadanie potwierdziły gołym okiem widoczne szczeliny między posadzką, a listwą cokołową oraz mocno zarysowane ściany.

Co zrobiliśmy? - nasza rola

Po wykonaniu odwiertu i przeprowadzeniu testu zagęszczenia zasypki fundamentowej kategorycznie odradziliśmy zakup opiniowanego domu. Okazało się, że zasypka fundamentowa nie została zagęszczona prawidłowo, przez co nie ma ona odpowiedniej nośności. Mało tego, to materiał użyty do zasypania fundamentów był nieodpowiedni (glina).

P. Kinga została uświadomiona, że jest to bardzo poważna wada domu, a koszty jej usunięcia wahają się pomiędzy 50 tys., a 70 tys. zł. i nie dają one 100 procentowej pewności, że wada jest usunięta w całości. Dodatkowo koszty napraw okładzin zewnętrznych, spękanych ścian oszacowaliśmy na 30 tys. zł.

Warto dodać, że właściciel domu został poinformowany o najlepszej, a zarazem najmniej inwazyjnej metodzie naprawy, polegające na wstrzyknięciu specjalistycznej piany rozprężnej pod warstwy posadzki oraz fundamenty. Według naszych statystyk, co dwunasty dom posiada źle zagęszczoną zasypkę fundamentową.

TERMOIZOLACJA – MOSTKI CIEPLNE

Historia naszego klienta
p. Renata z Łodzi

Realizując zlecenie dla p. Renaty z Łodzi, po przeprowadzonych badaniach kamerą termowizyjną, stwierdziliśmy nieprawidłowy montaż okien oraz drzwi.

Co zrobiliśmy? - nasza rola

Okazało się, że stolarkę zamontowano w systemie jednowarstwowym tzn. użyto tylko piany montażowej. Dodatkowo nie zachowano ciągłości piany po obwodzie. Nasz zespół oszacował demontaż oraz ponowny montaż stolarki na kwotę 13 tys. zł. W domu tym stwierdziliśmy również nieprawidłowości przy jego ociepleniu. Oceniliśmy, że koszt napraw błędów wykonawczych po pracach dociepleniowych wynosi 8 tys. zł. Wynegocjowaliśmy dla p. Renaty kwotę 47 tys. zł, jednocześnie polecając firmę, która wykonała poprawki. Warto zaznaczyć, że wady wykrywane przez nas w termoizolacji obiektu to powszechne zjawisko.

image

„A Ty czego się najbardziej obawiasz w procesie zakupu nieruchomości?”

pomożemy z każdą Twoją obawą, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo

Logo Świadome Kupowanie

Chcę kupić

Mieszkanie

Dom

Ziemię

Hotel/Lokal usługowy

Chcę sprzedać

Mieszkanie

Dom

Ziemię

Hotel/Lokal usługowy

Dowiedz się więcej

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Przejdź
Pływający obrazek domu